O našich vínach

Čo my to tu vlastne máme pre vás?

Máme pre vás vína prírodné, remeselné, bio – vína. Vína, ktoré sú free – je v nich čo najmenej pridané či odobrané (u väčšiny vôbec nič, len hroznová šťava na rôzne spôsoby).

Vína v našom e-shope sú také ako príroda – majú rôznorodé a intenzívne vône, chute, či farby.

Spoločné majú to, že boli vypestované tak aby nezaťažili, naopak pomáhali prírode udržať biodiverzitu. Naši vinári vášnivo rešpektujú prírodné procesy a životné prostredie. Je to tak pre nich aj pre nás lepšie. Je to jediný spôsob ako farmárčiť a mať zdravé produkty teraz aj v budúcnosti. Naše vína sú obrázkom svojho prostredia, jeho charakteru, jeho miesta a zároveň človeka, ktorý ich jemnými a udržateľnými procesmi formuje.

Prírodnými vínami hovoríme NIE nekonečným zásahom (často chemickým) pre dosiahnutie žiaducej (tabuľkovej) chuti či farby. Chuť tvorí príroda nechajme to na ňu! Pime prírodné, remeselné vína malých producentov.

Ich práca, znalosti, skúsenosti a záujem dopestovať a dorobiť to najlepšie víno s čo najmenej agresívnymi zásahmi (pridávania a odoberania) má za výsledok tie najlepšie obrázky, v ktorých vidíme vývoj v našich končinách, počasie, podložie. Víno blízke prírode a jej procesom, víno blízke nám, ktorí tu žijeme.